En bra gratis blogg
Lista bloggar Om Bloggis
Skapa konto Logga in
pokerface

pokerface

Sthlm

Ja då har vi kommit hem från sthlm´s resan .Har tillbringat några dagr i sthlm hoss mamma och mina farföräldrar välbehövligt. Alltid lika kul att komma upp .
Denna sthlm resan var det pokers tur att få komma upp för första gången-

I sthlm han vi en hel del,Ett besök på barkaby outlet och poker hängde med fin när jag och mamma tittade i affärer va patric och poker utanför och sen bytte vi. Och poker har skött sig så himmla bra varit lugnt och fin och inte skällt 1 enda gång. Jo bara nån enstaka gång hoss mamma när det var mörk och det var nååt som rörde sig när han sov.
Sen har vi även varit och tittat på hästr,kor och får och poker tyckte att det var helt lajbans . Sen så var vi hos farmor och det tyckte han om där blev det lång promenad lite gjytjebadande som inte är så ovanligt. Och en massa god mat till oss 2 benta. Även där skötte sig den lilla parveln super. Låg ner när vi åt och var lugn och fin . Sen kom farbror med hund och även där tyckte poker det var kul med en kompis men han är lite gammal och inte så lek sugen med det blev lite bollkastning och lek . Sen var det ganska lugnt.

Ananrs händer inte allt för mycket i morgon ta det lugnt sen på lördag bär det av upp till bjuv för hundutställning. Skall bli väldigt spänande att se en hel del aussies.

Bilder har vi inte hunnit läga in kommer efter helgen!!

Skrivet av pokerface, 2009-08-20 21:44

ÅÅÅÅH vad jag har varit sur för att jag inte fick ledigt från jobbet!!!
Men jag hoppas att ni kan få till en resa till Tjörn snart, det skulle va så himla kul!

Kram Kristina o Penny

Skrivet av stallfurusäter, 2009-08-20 22:24

Låter som ni haft kanondagar i storstaden! Vad skönt att Poker varit lugn och fixat allt bra!!!

Ja vi ska upp och titta på lördag!!!! =)
Ska bli skoj! Hörde att det är 11 aussies...jag kan räkna ut 9 av dem...de två sista vet jag inte. Men ska bli skoj!!!
På söndag ska vi börja kurs =) ska bli så skönt att komma igång och få något konkret att göra hihi!
Ses på lördag...
Kram

Skrivet av Elisabeth & Merlin, 2009-08-20 23:06

hejhej!
Ja nu har vi ställt :-) Såg Poker, jätte fin är han. hur gick det? kram

www.livetmedemie.blogg.se

Skrivet av emie, 2009-08-22 16:32

Kommentera:

Signatur:
Skriv här: