pokerface
..
Nu var det ett tag sen här, Blir inte så mycket uppdaterat har en hel del att göra nu , Jobbet tar mycket tid ,Sen är ja i slutfasen av mitt körkort och det tar nästan den resterande tiden för nu vill ja verkligen bli klar , Annars händer det inte så mycket är i fullgång med köket eller rättare sakt i slut fasen . Så det är bara tappeter , Kakel , Och handtagen på skåpen kvar så det blir skönt när det börjar bli klart. Har även bytt panna nu det var verkligen på tiden el räkningen vill man inte snacka om, Och dom som instalerade den trodde vi minst skulle kunna dra ner en 3 :del på elen nu när den nya är inne. Den gammla pannan var väldigt dålig och sjöng på sista versen . Så nu är det skönt att det börjar bli klart här hemma, Men det blir ju aldrig klart när man har hus ;) hehe.
På hund fronten så har vi precis börjat på en ny kurs och det känndes verkligen som man fick en spark i baken att äntligen börja igen och få upp lusten . Så nu är det bar att komma i rätt växel och fortsätta att träna hemma och få i gång allt igen . Men vi tar var dag som kommer och gör det bästa av det.
Nu börjar det bli bättre väder snön ligger kvar inte så mycket men tillräkligt och det var strålande sol i dag när ja var ute , Och det är så skönt när solen tittar fram man blir så mycket piggare och gladare.
så bjuder på några bilder här .
Skrivet av pokerface, 2010-01-14 14:31
Hoppas allt går bra med körkortet, det är sååå värt att få det klart så snabbt som möjligt. En sån frihet det är att ta sig vart man vill helt själv!!
När ni väl är "kara" med huset kommer ni nog vilja göra om ändå för att det gått några år och ni har kommit på nya idéer, men det är ju charmen med att ha hus
Kram
Skrivet av Nadia, 2010-01-17 00:12





Han är sååå söt lille Poker! Eller ja lille och lille...hehe!
Ja det kändes verkligen skönt att få komma igång på kurs igen och få den där tummen loss ur.....
Även om jag som sagt kände mig lite besviken på honom igår....men men det går nog bättre nästa gång!
Jag har mailat henne för att fråga hur många gånger kursen är på...tyckte bara jag hörde henne nämna 4 ggr när hon pratade med nån av de andra.... Det känns lite kort tycker jag, men vi får väl gå fler kurser hehe!
Kanske skulle testa Chiefen hos henne. Jag gillar henne starkt. Hon har en härlig attityd och känsla på något sätt.
Hur har ni det på måndag fm? Jag jobbar kväll....kanske kunde träna lite?
Kramisar från oss
Skrivet av Elisabeth, 2010-01-14 15:58