pokerface
Hus
Ja nu har ja äntligen fått tag på dator och internet, Våran flytt blev snabbt avklarad blev 3 lass sen var vi i huset. Så nu håller vi på att måla och renovera badrummet så det är mycket att stå i och har varit mycket sen sist . Vi trivs jätte bra i huset känndes något konstig att ha ett sånt stort hus när man innan bott i en lägenhet och nu komma till ett hus som är 3 gånger så stort som vad lägenheten var,
Men det känns skön nu när vi börjar komma i ordning.
Under dom senaste veckan har vi hunnit med lite annat är bara huset. Har hunnit med att bowla med alla barn i familjen plus allas respektive väldigt trevligt sen även tränat lite med poker . Åkt in till malmö ett x-antal gånger för att kolla på badrumms tillbehör och annat. Så man har haft en del att göra.
Annars flyter dagarna på bra hundtränig har inte varit det som varit högpreoriterat just nu . Men har tränat lite smått på tomten här,Tränar lite trix. Men kommer väl snart igång igen. Mätte även poker här om dagen och då var han ca 50-51 hög, Och någon våg har vi inte hunnit att packa upp än .
Bilder kommer så snabbt vi hittat våran datakabel ,
Det var allt för tillfället
Skrivet av pokerface, 2009-11-23 20:43
Det var dåligt med uppdatering här :) hehe...
Tack själv för idag, det var härligt! Är roligare att träna när man är några stycken som kan peppa varandra tycker jag! Det hoppas jag att vi kan göra om! Det gör säkert Enzo oxå, så kul de hade idag!
Enzo sover som en stock och har gjort i några tilmmar nu, skönt!
Vi ses igen hoppas jag!
Ha det fint!
/Maria och Enzo
Skrivet av Maria och Enzo, 2009-12-03 15:01





Oj, vad snabbt det gick!! Nu vill vi se en kavalkad av bilder på drömhuset!
Kram
Skrivet av Tina, 2009-11-23 21:27