La Miró, vardagens medelpunkt...
Påsklov =)
Oj, nu har inte skrivit på några dar, trodde det skulle bli mer tid nu när det är lov, men icke...
Jag har hunnit träffa Denise en liten sväng, verkligen JÄTTEJÄTTE länge sen, vi har inte sätts sen innan jag åkte till Skåne!!! Det är skamligt! Det var iallafall jätteroligt att ses igen och nu får det inte ta lika lång tid tills vi ses igen!!
Vi har varit iväg med Miro hos vet. Frisk på raktspår! mkt bättre på bara två veckor, så nu ska jag skritta och trava honom i en månad och så ska vi tillbaka igen och se om han är bra, vi får hoppas på det!
Min lilla Mormor och Morfar har också kommit på besök vilket är jätteroligt, alltid lika trevligt att se dem!!
Jag har tränat för Camilla med Zally, det var kämpigt, haha. Saknade verkligen min snuffe på träningen, men men det är kul att hålla igång hoppningen lite iallafall.
Och idag har jag ridit ut med Miro, han skötte sig exlemplariskt, hur fint som helst, han kan om han vill :P Det var verkligen härligt, solen lyste, jag såg fjärilar, blåsippor och i stallet såg jag till och med svalorna, våren och sommaren närmar sig vilket är helt underbart!!!
Jag passar Zally nu några dagar framöver, så det ska minsann bli en tur till i skogen efter maten! Hoppas att den blir lika underbar och att jag får se fler vårtecken!

Skrivet av LaMiro, 2009-04-09 13:09





Hejsan!
Hittade hit via Latins sida! Fiiin häst du har :) Hej hopp!
Skrivet av aramise.bloggagratis.se, 2009-04-09 14:28